Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to z pewnością nieraz słyszałeś już o faktoringu. Jeżeli masz wątpliwości lub zastanawiasz się, czy i jakie korzyści może osiągnąć Twoja firma, korzystając z takiej usługi to ten artykuł, jest właśnie dla Ciebie. Czym jest faktoring i czy warto z niego skorzystać? Przekonajmy się.

Faktoring to coraz popularniejsza usługa, co niewątpliwie wynika z obecnych warunków gospodarczych. Wiele firm zmaga się z nieuregulowanymi fakturami, a kontrahenci wymagają wydłużania płatności. To wszystko grozi szybką utratą płynności finansowej i tarapatami firmy. Korzystnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest właśnie faktoring. Może mieć sporą przewagę nad klasycznymi kredytami.

Faktoring – dlaczego warto z niego skorzystać?

Przedsiębiorca w Polsce musi stawiać czoła wielu wyzwaniom. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem polepszenia płynności finansowej oraz wyjściem z problemów był kredyt gotówkowy. Obecnie świetną alternatywą jest faktoring. Jakie korzyści wynikają ze skorzystania z takiej usługi?

Faktoring to usługa dla każdego

Zacznijmy od tego, że faktoring jest nowoczesnym źródłem finansowania, które przeznaczone jest dla każdego przedsiębiorcy. Mowa tutaj zarówno o freelancerach, jak i jednoosobowych działalnościach gospodarczych i wielkich przedsiębiorstwach. W zależności od wielkości firmy i jej obecności na rynku możesz otrzymać odpowiedni limit faktoringowy. Limit jest ustalany indywidualnie.

Sprawdź więcej na: firmowakasa.pl/faktoring/firmy-faktoringowe/efaktoring-nfg/

Nie zamrażasz pieniędzy w fakturach i odzyskujesz płynność

Kolejnym argumentem za skorzystaniem z takiej usługi jest to, że nie musimy martwić się o płynność finansową, jeżeli jeden lub więcej kontrahentów nie zapłacą nam na czas. Czasami zdarza się, że zamrażasz środki w wyprodukowanie towaru lub wykonanie usługi.

Faktoring może uratować, być albo nie być firmy w momencie, gdy powstanie zator przepływu gotówki w przedsiębiorstwie. Możesz spać spokojnie, gdyż wszelkie rachunki oraz wypłaty dla pracowników zostaną zapłacone na czas. Masz także wolne środki na realizację kolejnych zleceń, ponieważ nie musisz czekać, aż klient dokona płatności. Wystawioną fakturę przekazujesz do firmy faktoringowej, a należne pieniądze z tytułu faktury masz już nawet tego samego dnia.

Łatwiejszy i szybszy od kredytu

Usługa faktoringu w przeciwieństwie do kredytu nie opiera się na historii obrotów, czy twardych zabezpieczeniach, lecz na rzetelności przedsiębiorcy oraz jego kontrahentów.

Środki, które otrzymujesz na konto w ramach faktoringu to de facto pieniądze już przez Ciebie zarobione.

Faktoring uznawany jest za nie tylko o wiele łatwiejszy do otrzymania, ale i szybszy. Doceniają to przede wszystkim właściciele JDG, którzy potrzebują doraźnego wsparcia i szybkiego działania. Faktoring nie obniża zdolności kredytowej firmy, a usługę zaksięgujesz jako koszt, co stanowi kolejny argument za skorzystaniem takiego rozwiązania.