Lotto to zabawa, która szczególnie w latach 90-tych i pierwszej dekadzie XXI wieku sprawiała, że Polacy dwa razy w tygodniu zasiadali przed telewizorami z wiarą, że to do nich uśmiechnie się szczęście i ich życie nabierze kolorytu i spełnią swoje wszystkie marzenia. Popularny „Totolotek” łączył pokolenia – grali starsi i młodzi.

Początki Lotto w Polsce

Pierwsze losowanie Totolotka w Polsce odbyło się w 1957 roku, natomiast widzowie przed telewizorami po raz pierwszy zobaczyli magiczne kulki w 1973 r. Na początku losowania odbywały się tylko w niedzielę, w latach 80-tych przeniesiono je na sobotę, natomiast z biegiem czasu i rosnącym zainteresowaniem Polacy od 1991r. dostali szansę wygrania wielkich pieniędzy dwa razy w tygodniu. Pojawiła się również zasada tzw. kumulacji wygranych I stopnia. Dziś losowania odbywają się 3 razy w tygodniu nadal przyciągając tych, którzy liczą na łut szczęścia i poprawę warunków życia. Ludzi przyciągają głównie losowania Dużego Lotka ze względu na jego możliwość najwyższej wygranej. Teoretycznie wygrać jest bardzo łatwo, wystarczy wytypować poprawnie 6 z 49 cyfr, w praktyce jest to bardzo trudne, a i prawdopodobieństwo jest bardzo małe, wręcz znikome (0,0000072%).

Nie mam szczęścia w Dużym Lotku, co robić?

Nie jest Ci dane wygrać Dużym Lotku? Nie przejmuj się! Masz szansę na duże pieniądze w innych grach Lotto. Multi Multi to gra w której możesz wytypować od 1 do 10 liczb ze zbioru 80, tak więc teoretycznie Twoje szanse są większe niż w Dużym Lotku, ale trzeba też wspomnieć o wiele mniejszych wygranych aniżeli w przypadku najbardziej rozpoznawalnej wersji losowania „Totolotka”. Plusem jest to, że kupon jest tańszy (co prawda o 50 gr przy minimalnym wkładzie, ale jednak) i losowania odbywają się dwukrotnie w przeciągu dnia – o 14:00 i 21:50, Gra na polskim rynku zadebiutowała 18 marca 1996 roku. Ponadto możesz spróbować swoich sił w takich grach jak Kaskada, Mini Lotto, Keno, Szybkie 600 czy Super Szansa. W tej sytuacji również mamy do czynienia z częstymi, codziennymi losowaniami, jednakże wysokość wygranych jest zdecydowanie mniejsza. Warto dodać, że w zarówno Dużym Lotku, jak i Multi Multi, który w świadomości Polaków tkwi jako Multi Lotek można wybrać wersję z tzw. plusem, która zwiększa szansę na wygraną i jest swego rodzajem “wentylem bezpieczeństwa”.

W ostatnich latach zdecydowanie największą popularnością cieszą się różnego rodzaju zdrapki, które swoją kolorystyką, dostępnością oraz prostotą przyciągają coraz większą grupę Polaków, jednak największe pieniądze można wygrać w loterii Eurojackpot, ale to już temat na inny artykuł…

Totolotek to gra, w której Twoje szanse nie są wielkie, a jednak ma w sobie coś magicznego – każdy z nas na pewno mając gotowy kupon układał wizje co zrobi z wygranymi pieniędzmi. W dobie zakładów bukmacherskich, w których możemy się posłużyć statystyką, obserwacją zakłady losowe wciąż się mają dobrze. Co będzie za kilka lat? Czas pokaże…